Egyéb kézifegyverek
Fokosbárd:
A fegyver egy fa nyélre erősített baltafejből áll, a baltafejnél a nyelet néha még megerősítették vaspántokkal, hogy ne tudjon eltörni a nyél. A nyél végére néha bőrszíjból készített hurkot tettek. Nyélhossz: 70- 100 cm. Páncélok sisakok bezúzására vagy az ellenfél lefegyverzésére használták.
Csatacsákány:
Páncélok átlyukasztására, behorpasztására használták.
Csatabárd:
A fegyver egy fa nyélre erősített baltafejből áll, a baltafejnél a nyelet néha még megerősítették vaspántokkal, hogy ne tudjon eltörni a nyél. Széles fejű vágófegyver, szerszám változatát favágásra használták. Egykezes (szekerce), kétkezes, valamint kétfejű változata ismert. A bárd fejek sokféle alakban készültek, sikerét a nagy átütő erejének köszönhette. Feje szélesebb mint a fokosbárdé.
Buzogány:
Általában gömb alakú, súlyos fejjel ellátott zúzófegyver. A fejre erősíthettek szögeket, tüskéket. Később elterjedt az ún. tollas buzogány, aminek feje általában hat "gerezdből" állt.
Láncos buzogány:
A buzogányfejet lánccal erősítették a rövid nyélre, így nagyobbat ütött, és nehezebb volt elhárítani a csapást. A pajzs mögé is könnyen be lehetett vele ütni. A fej készülhetett fából, vagy vasból, amit általában acéltüskékkel láttak el. Olyan változatok is előfordultak, ahol a nyélen nem egy, hanem kettő-három vagy akár négy golyó volt külön láncon